Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Sağlıkta Süreç Odaklı Uygulamalar ve Müşteri Memnuniyeti

e-Posta Yazdır PDF

Kalite kavramının gelişim sürecinde Süreç Odaklı Yaklaşım önemli bir basamak oluşturmaktadır. Kurum içerisindeki tüm birimlerin bir bütün olarak değerlendirildiği uygulamalardan kurumdaki çeşitli hizmetlerin veriliş düzenini ifade eden, verilen hizmetlerin süreçler halinde ayrı ayrı ele alınıp birbirini takip eden bağımlı tüm işlemlerin uyumunu sağlamayı hedefleyen bir yapıya geçişi ifade eder. Yalın işletmelerin de temel taşlarından birini teşkil eder. Süreç Odaklı yaklaşım tam olarak verilen hizmet veya ürünün başından sonuna kadar geçirdiği evrelerin tümüne hakim olmayı, oluşabilecek hataları zamanında önleyip süreci güncelleştirerek menuniyeti arttırmayı hedefler.

Bir hastane için bu süreçler; Ayaktan Hasta Süreci, Yatan Hasta Süreci, Uzun Süreli Tedaviler, Destek Hizmetleri Süreci gibi tanımlanabilir. Örneğin Ayaktan Hasta Süreci, muayene için gelen bir hastanın hastane ile iletişim kurmasıyla başlayıp faturasının kesilerek hastane kapısından yolcu edildiği aşamaya kadar devam eder. Randevu alımıyla başlayan süreç hastanın geldiğinde karşılanması, kaydının açılması, ilgili hekime yönlendirilmesi, varsa tetkiklerinin yapılması ve hesabının kapatılması gibi alt süreçleri içerir. Ayaktan hasta süreci kimi zaman belli bir aşamada yatan hasta sürecine de dönüşebilir.


Devamını oku...
Randevularınız Google Takvim'de, Android, IPhone ve Tablet üzerinde Randevu Planlama Google Takvim Android ve IOS IPhone Bağlantılı

Randevularınız Akıllı (Android veya IPhone) Telefonda

e-Posta Yazdır PDF

Healthy sisteminde programa kaydettiğiniz randevulara akıllı telefonunuzdan, tabletten, bilgisayarınızdan ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tabletin IPhone (IOS) veya Android olması yeterlidir.


Randevu sistemini ister programdan ister akıllı telefondan kullanabilirsiniz.

Randevularınızı kişi veya gerekirse kurum bilgileri ile kaydedebilirsiniz.

İstediğiniz saatleri önceden randevu alımına kapatabilirsiniz.

Sekreterinizin aldığı randevuyu siz, sizin aldıklarınızı sekreteriniz görecektir.


Sorunsuz Randevu Sistemi...

İleri / Geri (Yaz / Kış) saati uygulamalarındaki değişikliklerden etkilenmeyeceksiniz.

İster Türkiye'de olun ister yurtdışında, randevularınızı cebinizden takip edersiniz.


Healthy OSGB Programı, Muayenehane Hasta Kayıt Yazılımı Bulut (Cloud) Uyumlu

Bilgilerinizi Bulut (Cloud) Ortamında Saklayın

e-Posta Yazdır PDF

Healthy Hastane, OSGB ve Muayenehane ürünleri bulut (cloud) uyumlu...

Teknolojinin getirdiği yenilikleri müşterilerimize sunmaya devam ediyoruz. Bulut (Cloud) teknolojisi ile verilerinizi internet ortamında saklayabilirsiniz.

Günümüzde kimi kurumlar verilerini saklamak için ayrı bir ana bilgisayar (server) bulundurma, 7/24 açık tutma, fiziki güvenlik, bakım, tamir, fiziksel ortam sağlama vs. zorluklardan kaçınmak için verilerini internet ortamında tutmaya başladı ve bu akımın hızlanarak devam edeceği öngörülüyor.

Verilerini internet ortamında tutmak isteyenler için Healthy'nin tüm ürünleri cloud sistemleri ile tam uyumludur. Muayenehane, Tıp Merkezi, Hastane veya OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) grubundaki tüm müşterilerimiz istedikleri zaman bulut ortamına geçiş yapabilirler.

Microsoft Azure ve Amazon cloud sistemlerinde veya bulut teknolojisi sunan diğer firmalarda bilgilerinizi şifreli ve güvenli olarak barındırabilirsiniz.

Böylece bilgileriniz istediğiniz anda erişiminize açık olacaktır.

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi OSGB Yazılımı / Programı OSGB Yıllık Çalışma Planı ve Yıllık Eğitim Planı OSGB Eğitim Sertifikası Hazırlama ve Yazdırma Risk Analizi Hazırlama Risk Analizi Yazdırma Cihaz Ortam Ölçümleri

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Yazılımı: Healthy OSGB - Yenilikler ve İlaveler - İSG Katip Entegrasyonu

e-Posta Yazdır PDF

Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri için hazırlanan Healthy OSGB Yazılımı'nda güncellemeler devam ediyor.

Son dönemde OSGB yazılımımızda birçok önemli yenilik devreye alındı.


OSGB'ler için E-İmza ile İmzalı Reçete Gönderimi

İşyeri hekimleri E-İmza (Elektronik İmza) ile reçetelerini SGK Medula sistemine gönderebilecekler. Hastaneler gibi artık OSGB'ler de elektronik imzalı reçeteye geçecekler.

Healthy OSGB sistemi e-imzalı reçeteler için gereken tüm altyapıyı sunmaktadır.

Sistemimiz bütün elektronik imza sağlayıcıları ile (TürkTrust, E-Tuğra, KamuSM, TürkKep, E-Güven, EimzaTR, TBB E-İmza, TNB E-İmza vs) uyumludur.

Marka / model ayrımı olmadan her tür e-imza kartını sistemimizde kullanabilirsiniz.


Firmalar İçin Otomatik Hizmet Girişleri

Dış firmalara görevlendirme kapsamındaki sözleşmeli hizmetlerin her ay kurumlara otomatik tahakkuku ve faturalandırılması sistemi devreye alındı.

Yıllık Çalışma Planları Randevu Defteri Kolaylığında

Hekim, İGU ve Sağlık Personelinin aylık çalışma planlarının çizelge üzerinden takip edilebilmesi ve klavyeye dokunmadan kişiler arası görev değişikliklerinin modern randevu çizelgeleri üzerinden yapılabilmesi sağlandı. Yıllık çalışma planlarının yazıcıdan dökümü alınabilmektedir.

Çizelge üzerinde görüntülenen çalışma planları ile her bir personelin aylık toplam hizmet süreleri ve boş kalan zamanları izlenebilir.

Yıllık Eğitim Planları Randevu Defteri Kolaylığında

Hekim, İGU eğitim planlarının çizelge üzerinden takip edilebilir.

Çizelge üzerinde görüntülenen yıllık eğitim planlarının yazıcıdan çıktısı alınabilir.


İSG Kâtip Entegrasyonu

İSG Katip'de yapılan değişikliklerin Healthy OSGB'ye tek tuşla aktarımı sağlandı. Yaptığınız değişiklikleri tekrar Healthy OSGB'ye işlemenize gerek yok. "İSG Katip Eşitle" tuşu ile sistemini güncelleyin. Tüm kurum ve personel tanımlarınızı sisteminize otomatik olarak aktarın.


Eğitim Takibi ve Katılım Sertifikası Düzenleme

Eğitim kayıtlarının sistemde tutulması sağlandı. Verilen eğitimler türlerine göre kaydediliyor.

Firmanızın verdiği her eğitim türü için farklı sertifika tasarlanmasına imkan tanınıyor. Varolan eğitim sertifika şablonlarınızı sisteme kendiniz kaydedip kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz eğitim türüne göre otomatik olarak uygun Sertifika Şablonu yazdırılacaktır.

Risk Analizleri • Risk değerlendirmelerini yazılım üzerinde hazırlayıp yazdırabilirsiniz. Hazırladığınız risk değerlendirmesi yazılım içerisinde kayıtlı olarak her zaman el altında bulunacaktır.
 • Windows tablet veya notebook ile risk değerlendirmesini müşteride hazırlayıp kaydedebilirsiniz.
 • Risk değerlendirmesi için her risk için tanımlı şablonları kullanarak hızlıca kaydınızı tamamlarsınız. Gerekli değişiklikleri yaparak kaydedebilirsiniz.
 • Fotoğraf çekerek veya bilgisayarınızdaki resimlerden ekleyerek risk değerlendirme formunuzu daha zengin bir içeriğe kavuşturabilirsiniz.
 • Yeni risk değerlendirmesini hazırlarken eski risk değerlendirme formunu kopyalayarak süreci hızlandırabilirsiniz.Saha Raporları • Saha raporlarını yazılım üzerinde hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız saha raporu kayıtlı olarak her zaman el altında bulunacaktır.
 • Windows tablet veya notebook ile saha raporunu müşteride hazırlayıp kaydedebilirsiniz. Android telefonunuzdan resimleri çekip kolayca saha raporu oluşturabilirsiniz.


İSG Kâtip Entegrasyonu

 • İSG Kâtip'de yapılan değişikliklerin Healthy OSGB'ye tek tuşla aktarımı mümkündür. Yaptığınız değişiklikleri tekrar Healthy OSGB'ye işlemenize gerek yok.
 • "İSG Kâtip Eşitle" tuşu ile sisteminizi güncelleyin.
 • "İSG Kâtip Tümünü Getir" tuşu ile tüm kurum ve personel tanımlarınızı sisteminize otomatik olarak aktarın.Periyodik Kontroller (Makine, Ekipman ve Ortam Ölçümleri Takibi)

 • Periyodik ölçüm ve kontrolü gereken makine ve ekipmanı kayıt altına alabilirsiniz. (Kaldırma İletme Makinaları, Basınçlı Kaplar vs.)
 • Ortam ve ölçümlerini türüne göre (toz, gürültü, titreşim gibi) kayıt edebilirsiniz.
 • Her bir makine / ortamın geçmişe dönük durumu, ölçüm değerleri ve alınan notları görebilirsiniz.
 • Ölçüm veya kontrollerin kimler tarafından, ne zaman yapıldığını takip edebilirsiniz.
 • Her bir cihaz veya ortam için farklı ölçüm periyotları tanımlayabilirsiniz.
 • Ölçüm / kontrol süresi yaklaşan ya da geçenleri raporlayabilirsiniz.


CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve
Kurum Borç Alacak Takibi

 • Kurumlardan alacaklarınızı takip edebilirsiniz.
 • Her bir kurumun kesilen fatura ve yapılan ödemelerini detay olarak inceleyebilirsiniz.
 • Kurumlarla görüşmeleri not olarak ilgili kuruma kaydedebilirsiniz.
 • Her bir kuruma ayrı yetkili atayabilirsiniz.
 • Kurumla bugüne kadar yapılan bütün görüşmeleri takip edebilirsiniz.


Döküman Yönetimi


•  Acil Eylem Planları, Risk Analizi, Prosedür, Talimat ve oluşturulan her türlü (pdf, Word, Excel, vs.) diğer dokümanları yükleyerek sadece yetkili personelin kullanımına açmak

•  Dökümanların revizyon takibi ve eski hallerine ulaşım,

•  İçerisinde geçen kelimeye, ait oldukları kuruma göre dökümanları arayıp bulmak mümkündür.


Hasta Kayıt / Muayenehane Programı

e-Posta Yazdır PDF

Branşa Yönelik Özel Ekran Tasarımı


  Klinik kapsamına göre muayene ekranında Çocuk Hastalıkları / Pediatri branşı için;

Bebek izlem (Boy, Ağırlık, Baş Çevresi, Kol Çevresi, VKİ (otomatik), Tansiyon, APGAR vs. bilgileri kaydedilebilir)

Aşı kaydı takibi (Aşı listesi ve doz bilgileri esnektir, kullanıcı tarafından genişletilebilir)


  Kadın Sağlığı ve Hastalıkları branşı için;

Gebelik Takibi (Obstetrik), Lohusa, 15-49 yaş kadın vs. ekranları vardır.


  Her branşın kullanabileceği, raporlara çıkmayan sadece hekimin kullanıp görebileceği her hasta için "Özel Not" alanı mevcuttur.


Aşı takvimi ve Sağlık Bak.lığı Aşı Takip Sistemi Uyumluluğu

Aşıların uygulama aylarına göre çocuğun aşı takvimi otomatik olarak oluşmaktadır. Doktor yapılan aşıyı takvimden işaretlemekte, isterse eski aşıları da tarihleri de girebilmektedir. Yapılan aşı yeşil, bekleyenler kırmızı renk alır. Vakti yaklaşan aşılar da farklı renk kodları ile doktoru bilgilendirir. Aşı tanımlarını, tekrar dozlarının zaman ve sayılarını değiştirmek elinizdedir.

Girilen veriler otomatik olarak gün sonunda istenirse e-nabız sistemine iletilebilmektedir.


Persentil Eğrileri

  Boy, kilo ve baş çevresi, kol çevresi, tansiyon vs. bilgiler kaydedilir.

  Boy, kilo, baş çevresi, VKİ ve tansiyon için persentil eğrisi üzerinde yaşına göre hastanın durumunu görülebilir, aylara göre gelişimi izlenebilir.

  Persentil grafiği yazdırılıp hastaya verebilir.

  Hemşireler de aynı hasta ile ilgili ateş, tansiyon ve nabız, son adet tarihi vs. kayıtlarını görebilir.


Özel Sağlık Sigortası Hasta Bilgi Formu

Özel Sigortalar için doldurulan “Özel Sağlık Sigortası Hasta Bilgi Formu” sisteme entegre edilmiştir.

Hekimin kaydettiği muayene bilgileri otomatik olarak form üzerine yerleşmekte ve yazdırılmaktadır, formu elle doldurma ihtiyacı ortadan kalkmaktadır. İmza ve kaşe yeterlidir.


Muayene Ekranı

  Doktorlar gelen hastalarını randevulardan seçip şikâyet, bulgu, tedavi, öneri, reçete ve diğer muayene bilgilerini kaydederler.

  İsterlerse aynı ekranda hastanın eski muayene bilgilerini görebilir, hangi tarihlerde geldiğini, hangi tetkiklerin istendiğini, raporlarını görebilir.

  Hastanın önceki muayenesindeki bilgiler şimdiki şikâyeti ile benzer ise eski muayene bilgileri tek tuşla yeni gelişine kopyalanabilir.

 

Muayene Kaydında Şablon Kullanımı

Bir hasta kaydı, ilgili hastalık için şablona dönüştürülüp daha sonra benzer rahatsızlığı olan hastalar için kullanılabilir. (Örneğin Akut Bronşit şablonu)


Ortodonti, Estetik gibi uzun süreli tedavilerde tedavi süreci takibi

  Özellikle diş / ortodonti tedavilerinde veya diğer servislerde (estetik vs) benzer uzun süreli ve parçalı tedavilerin takibinde hasta ile sözleşme tutarı, tedavinin bulunduğu aşama, tahsil edilen tutar, tahsil edilmemiş çek senet tutarı ve açıklamalar gibi bilgilerin takip edildiği kısımdır.

  Hastanın tedavileri gelişlerinden bağımsız -bir bütün olarak- ele alınır

  Hastanın tedavisinde bulunulan aşama liste üzerinde kolayca görülür.