Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Kalite Standartları ve Performans Ölçümleri


Hastane otomasyonu ile entegre, tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir kalite döküman sistemi, kurum içindeki süreçlerin ve iş akışlarındaki değişikliklerin herkes tarafından takip edilebilmesini sağlar. En alltan en üste kadar tüm çalışanlar yetkileri çerçevesinde istedikleri dökümana ulaşabilirler. Bölüm, süreç ve döküman türü seçilerek ya da döküman içinde geçen bir kelime aranarak istenen belgeye elektronik ortamda erişilebilir.

Kalite Dökümanları, Talimat ve Prosedürler

Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu Hastane Kalite ve Performans Standartlarına program bütünlüğü içerisinde yer verilerek çözüm sağlanmış olup veriler bu standartları karşılayacak şekilde toplanmakta, getirilen kriterler kullanıcıyı yormadan elde edilmektedir. Örneğin laboratuarda hasta kayıt, numune kabul, örnek kayıt, tetkik onay, sonuç verme vb. aşamalar kullanıcı müdahalesi olmaksızın kayıt altına alınmaktadır.


Kalite Performans Ölçümleri

Bunun dışında kullanıcı bazında veya hastanedeki ameliyathane, hasta kayıt, radyoloji, laboratuar, yatan hasta servisleri, poliklinikler, eczane, teknik servis, muhasebe gibi birim bazında performans ölçümlerine yönelik onlarca özel kriter oluşturulmuştur ve bilgiler arka planda toplanmaktadır. Bu tip kriterlerde kurumların kendileri için standartlar belirlemesi ve bunları ölçmesi sağlanmıştır. Bu ölçüm sonuçları 360 derece performans yönetimi gibi yönetim sistemlerine de yoğun bilgi sağlamaktadır.

Bu sayfayı sosyal paylaşım ağınıza ekleyin.