Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Sağlık Bakanlığı Sağlık net 2 Hastane ve Muayenehane Veri Gönderim Paketleri

  • PDF


Sağlık Bakanlığının muayenehanelerden hastanelere kadar tüm sağlık hizmeti sunucularının gönderimini zorunlu tuttuğu Sağlık net 2 sistemine entegrasyon sağlanarak zamanında devreye alınmıştır. Sağlıknet2 verileri başarıyla gönderilmekte olup Healthy Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi tüm fonksiyonları ve kolaylaştırıcı özellikleri ile birlikte hastane, tıp merkezi ve muayenehaneler için de kullanılabilmektedir. Healthy HBYS Sağlık Bakanlığı onaylı yazılımlar listesinde Tek Stil Yazılım - Healthy HBYS ismi ile kayıtlıdır.

Healthy HBYS sistemi, kaydedilen bilgilerin gönderimini belirlenen saatlerde otomatik olarak yapmakta, sağlıknet sisteminde yaşanan sistemsel / teknik arızalardan kaynaklanan sorunların gönderimi etkilememesi için geçmiş tarihlerde iletilmesinde sorun yaşanan verilerin gönderimini belli aralıklarla tekrar denemektedir. Sağlık bakanlığının veri gönderimini zorunlu tuttuğu alanların boş geçilmemesi için sistem hekimi bilgilendirmekte, renk kodları ve gerekirse uyarı mesajları ile yönlendirmektedir.

Sağlık net 2 verilerinin toplanması için genişletilen tasarımda önceliklerimizden biri olan kullanım kolaylığı niteliğinden vazgeçilmemiş,  -kullanıcılardan gelen talepler de değerlendirilerek- ilgili verilerin girilmesinde mümkün olan tüm kolaylıkların sağlanmasına özen gösterilmiştir.

Sağlık net Ayaktan hasta gönderimleri Muayene Paketi içerisinde gönderilmektedir. Muayene paketi aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır.

Hasta Kabul Yatan Hastalar için gönderimi yapılan Yatan Hasta paketi ise aşağıdaki kısımlardan oluşmaktadır.Bu sayfayı sosyal paylaşım ağınıza ekleyin.